Leczenie hemoroidów

Według statystyk medycznych około 20% dorosłej populacji na świecie cierpi na hemoroidy, a corocznie deklarowana liczba gwałtownie rośnie. Najczęściej choroba ta dotyka osób w wieku powyżej 45 lat, ale dziś diagnoza ta jest skierowana do młodych ludzi. Hemoroidy nie tylko powodują nieprzyjemne doznania – jest to niebezpieczne z powodu licznych powikłań w postaci niedokrwistości z niedoboru żelaza, zakrzepicy i naruszenia hemoroidów. Dlatego przy pierwszych objawach choroby należy skonsultować się z lekarzem-proktologiem.

We wczesnym stadium możliwe jest skuteczne leczenie hemoroidów bez operacji, ale im bardziej zaawansowana choroba, tym trudniejsza będzie terapia. Obraz kliniczny Hemoroidy są spowodowane stagnacją krwi w żyłach dolnego odcinka jelita. Jest to „zawodowa” choroba wszystkich, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej – na przykład kierowcy i pracownicy biurowi, którzy nie stoją godzinami z powodu sterowania i komputera. Rozwój hemoroidów jest również wspierany przez częste zaparcia, ciążę i poród – jednym słowem wszystkie stany wywołujące znaczny wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. W grupie ryzyka znajdują się także osoby z nadwagą i osoby często zmuszone do podnoszenia ciężarów (ładowarki, sportowcy).

Jak manifestują się hemoroidy? To zależy od ciężkości choroby. Hemoroidy rozwijają się stopniowo, od kilku lat, a czasami nie jest łatwo zauważyć jego wczesne objawy. Proctolodzy rozróżniają 4 stadia rozwoju hemoroidów: pierwszy etap. Zwiększone hemoroidy, swędzenie, plamienie podczas defekacji. W pierwszym etapie objawy mogą zniknąć i pojawić się ponownie. Drugi etap. Te same objawy jak w pierwszym etapie, a także utrata hemoroidów w opróżnianiu jelit lub podnoszenie ciężarów i umiarkowane krwawienie z odbytu. Trzeci etap. Spadające węzły nawet przy niewielkim napięciu, które można korygować tylko mechanicznie, ręcznie je regulując.

Bardziej zauważalne plamienie, uczucie ciężkości, obrzęk odbytu. Czwarty etap. Ciągłe wypadanie hemoroidów, co jest prawie niemożliwe do naprawienia, częste krwawienie, ból, zapalenie tkanek wokół odbytu. Z powodu uporczywego krwawienia rozwija się niedokrwistość. Rodzaje hemoroidów i objawy manifestacji Medycyna rozróżnia trzy formy hemoroidów: wewnętrzną, zewnętrzną i kombinowaną. W hemoroidach wewnętrznych obserwuje się żylaki zlokalizowane w głębi kanału odbytu.

Często postać ta objawia się krwawieniem, a wraz z napięciem mogą wypaść węzły hemoroidalne i zostać naruszone. W przypadku hemoroidów zewnętrznych krwawienie nie jest charakterystyczne, ponieważ węzły znajdują się poza odbytnicą, w okolicy odbytu i nie są zranione podczas defekacji. Ale to nie oznacza, że ​​takie hemoroidy mogą pozostać nieleczone – z biegiem czasu istnieje ryzyko zakrzepicy i zapalenia zewnętrznego hemoroidów. Zewnętrzne hemoroidy objawiają się swędzeniem i dyskomfortem, a palpacja może być odczuwalna w przypadku małych pieczęci wokół odbytu. Kiedy pojawia się zakrzepica, silny ból, obrzęk, a czasem wzrost temperatury.

W zaawansowanych stadiach proces zapalny może wychwytywać otaczające tkanki aż do rozwoju paraproctitis (ropnego zapalenia). Połączone hemoroidy są połączeniem dwóch opisanych powyżej rodzajów choroby. Metody leczenia hemoroidów Jak leczyć hemoroidy? Wielu ma nadzieję, że uda ci się pokonać tę chorobę bez udziału lekarza.

Mimo to, hemoroidy – bardzo delikatny problem, a ludzie są często zawstydzeni, aby szukać pomocy, mając nadzieję na metody ludowe. Ale gdy pacjent sam próbuje „babci”, traci czas, a często zdesperowani ludzie przychodzą do szpitala zbyt późno, kiedy choroba zaczyna się i nie ma innej opcji, z wyjątkiem leczenia chirurgicznego. Leczenie hemoroidów bez operacji jest możliwe tylko we wczesnych stadiach choroby. Przy pierwszych znakach musisz umówić się na konsultację z proktologiem. Jeśli choroba właśnie się rozpoczęła, lekarz może przepisać leki.

Leczenie farmakologiczne hemoroidów

We wczesnych stadiach choroby do leczenia skojarzone są stosowane przeciwbólowe, przeciwzapalne, leki trombolityczne u hemostatyki i flebotonicheskih środków. Terapia patogenetyczne Zabieg ten ma na celu normalizacji trawienie i eliminację zaparcia. Wyznaczony przez diety i preparatach enzymów, które zwiększają aktywność przewodu pokarmowego. Terapia Tonusopovyshayuschaya poprawy żylna ton flebotonicheskie przewidziane środki, na przykład na troksevazin Podstawa, tribenozida i innych substancji. Leczenie objawowe hemoroidów Pain przynosi wiele cierpienia, więc w schemat leczenia często zawiera leki przeciwbólowe. Bólu środki przeciwbólowe w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi.